A Gábor Dénes Főiskola Siófoki Campusán megrendezett nyílt napon a felvételi előtt álló diákok többsége a szeptembertől elinduló turizmus-vendéglátás szak iránt érdeklődött.
A legtöbb résztvevő siófoki volt, de Tabról, Kaposvárról és más megyékből érkezők is felkeresték a GDF Siófoki Campusát a január 24-i nyílt napon. Az érdeklődők valamennyien a nappali képzést választották, a legkeresettebb szak az újonnan induló turizmus-vendéglátás lett, szinte minden diák erről érdeklődött az intézmény oktatóitól, vezetőségétől.
- Az információs társadalom kitágította a turizmus határait is, újabb és újabb területek válnak a turizmusgazdaság részévé – mondta el Hamvas Péter igazgató. A GDF turizmus-vendéglátás szakának különlegessége, hogy három pillérre épül. Az első a közgazdasági szakmai képzés, amely módszertani ismereteket is nyújt a hallgatók számára. A második maga a turizmus képzés, melynek során a hallgatók megszerezhetik a turisztikai ágazatban nélkülözhetetlen tudást és alkalmassá válnak arra, hogy vezetői feladatokat lássanak el a különböző területeken. A harmadik, különlegesnek számító pillér, hogy az első kettőhöz hozzátették az egyedi eszközrendszert is, amely napjainkban az online interakciókat és az azok mögött található infrastruktúrát jelenti. Ez hozzásegíti a leendő munkavállalókat ahhoz, hogy a legkorszerűbb technológiákat alkalmazzák, miközben segít a célcsoportok minél pontosabb azonosításában is.
A rendezvényen Hamvas Péter igazgató arról hívta fel a diákok figyelmét, hogy miért is érdemes Siófokon tanulni, Dr. Vári-Kakas István Ákos rektorhelyettes az informatika szakról, Dr. Horváth Endre a Gazdasági és Társadalomtudományi Intézet igazgatója a turizmus szakról tartott tájékoztatót, Dr. Zárda Sarolta rektor a távoktatás rendszeréről, valamint arról beszélt, mi az a plusz, amit a GDF nyújt hallgatói számára.
Az intézmény rektora és rektorhelyettese egyaránt fontosnak tartja a siófoki felsőoktatási képzési központ megerősítését, hatáskörének növelését. Siófok egy kisebb közösség, ahol az oktatás és a képzés sokkal személyesebb, sokkal inkább emberközeli, ezáltal hatékonyabb.
- A GDF egyik erőssége, hogy az iskola budapesti és siófoki campusának hallgatói egyaránt sikeresen tudnak munkát vállalni a képzés mellett az intézményen belül (például a Logiscool Siófoknál), és különböző partnercégeknél. Az alapképzések hét féléven át tartanak, és az utolsó félév a gyakorlati képzés, ahol a gyakorlati helyen végzett munka mellett a hallgatók elkészítik szakdolgozatukat is – tette hozzá Hamvas Péter igazgató.
A GDF Siófoki Campusán nappali, valamint távoktatási tagozaton tanulhatnak a hallgatók, utóbbi esetében pénteki és szombati napokon zajlik az oktatás. A továbbtanulás előtt állók február 15-ig adhatják be jelentkezésüket, Siófokon a mérnökinformatikus, a gazdaságinformatikus, a gazdálkodási és menedzsment és a turizmus-vendéglátás szakok közül választhatnak.
A siófoki Gábor Dénes Főiskola következő nyílt napján, február 7-én 17 órától várja az érdeklődőket.
Milei Barbara
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése