2012. augusztus 28., kedd
Százezer facsemetét ültet az MNÜA
http://erzsebetprogram.hu/hirek.php?azon=61
2012.08.25.
Idén, több mint 100 ezer honfitársunk jutott üdülési lehetőséghez az Erzsébet-program keretében, ezért a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány úgy döntött, hogy százezer facsemetét ültet Taksonyban, Pest megyében – jelentette be Guller Zoltán, a Nemzeti Üdülési Szolgálat Kft. ügyvezető igazgatója az Erzsébet-tábor zárórendezvényén, a Millenárison.
Guller Zoltán emlékeztetett rá, az Erzsébet-program keretében többek között gyermekek, nyugdíjasok, nagycsaládosok, szociális intézményben dolgozók, fogyatékossággal élők jutottak üdülési támogatáshoz pályázatok révén, minden esetben a szociális rászorultság figyelembevételével. A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány úgy döntött, hogy ősszel 100 ezer facsemetét ültet – amely nagyjából 10 hektár erdőnek felel meg –, hagyományt teremtve ezzel és remélve, hogy a következő évbe ugyanennyi honfitársunk eljut majd üdülni az Erzsébet-program révén.
A sajtótájékoztatót követően a százezer facsemetét szimbolizáló első fát, egy gömbkőrist Horváth Endre, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány Kuratóriumi elnöke és Deutsch-Für Ágnes, az Erzsébet-tábor programvezetője ültette el.
Hadfi: gombóccal a torkunkban búcsúztunk
Az Erzsébet-liget, ahol Guller Zoltán a facsemeték ültetését bejelentette, az Erzsébet-tábor zárórendezvénye volt. Az Erzsébet-tábornak köszönhetően idén több mint 14 ezer gyermek számára nyílt meg a kedvezményes táborozás lehetősége. Magyarországon évek óta nem volt példa arra, hogy ilyen szervezett keretek között, ennyi szociálisan rászoruló gyermek üdülhessen.
A táborban szerzett élményeiről az Erzsébet-liget színpadán a tematikus táborok vezetői közül Hadfi Dániel Európa-bajnok cselgáncsozó, Komáromi Tibor világbajnok és olimpiai ezüstérmes birkózó, Borza Teréz porcelánművész, valamint Parais István koreográfus mesélt.
Mint Hadfi Dániel felidézte, azt szerette volna, ha az általa vezetett cselgáncstáborból, a gyermekek úgy térnek haza: „de jó volt!”. Az Európa-bajnok elmondta, hogy a visszajelzések alapján ez a reménye megvalósult, „azonban nem gondoltam volna, hogy – hasonlóan a gyermekkori táborozásaimhoz – én is gombóccal a torkomban gondolok majd vissza az Erzsébet-táborban eltöltött egy hétre” – tette hozzá.
A birkózó táborban Komáromi Tibor szakmai irányításával edzett 200 ifjú sportoló, akik az ország különböző pontjáról érkeztek. Komáromi úgy látja, minden szakágnak nagy segítség, ha az utánpótlás minimális anyagi ráfordítással táborozhat. Az Erzsébet-tábor egyebek között ezt teszi lehetővé.
Alkotói szabadság az Erzsébet-táborban
Az alkotóművészeti tábor a festői Fadd-Domboriban volt. „A gyermekeket inspirálta ez a csodálatos környezet, gyönyörű tárgyak születtek” – mesélte Borza Teréz táborvezető, hozzátéve: bár meghatározott órarend szerint dolgoztak, a gyermekek szabadon alkothattak, amit nagyon élveztek. A népművészeti tábor résztvevői hasonló módon lelték örömüket az alkotásban – mondta Parais István. Legkedveltebb foglalkozás korosztálytól, de még nemtől függetlenül is a korongozás, a gyöngyfűzés és a mézeskalács készítés volt.
Az Erzsébet-ligetben egész nap színes programok: fotókiállítás, az idei Erzsébet-tábor legjobb pillanatairól; kutyaterápiás bemutató, a Magyar Terápiás és Segítőkutyás Szövetség hivatalosan elismert vizsgájával rendelkező kutyáival; Vitéz László bábjáték, Pályi János előadásában; valamint Kolompos táncház várta a kicsiket és nagyokat. A napot, az Erzsébet-tábor indulóját, a Tábordalt is eléneklő Megasztárok koncertje zárta.
http://erzsebetprogram.hu/kepek/hir61/32.jpg
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése